Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Drugie Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na obrazy

Utworzono dnia 18.11.2016
Czcionka:

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym i przygotowania prac indywidualnych na jeden z wybranych tematów:

1.  Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

2.  Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole. Poniżej wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

 a) Chronię swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów

e) Kontroluję czas spędzony w internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.

3.  Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Prace należy oddać do 30 listopada. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną, format A4 (bez użycia nowoczesnych technologii).

Szkolna komisja konkursowa wyłoni 10 prac, które zostaną wysłane do etapu ogólnopolskiego. Do wygrania tablety, gadżety elektroniczne oraz nagrody wyróżnienia.

 

Koordynator projektu: Małgorzata Niezgoda