Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Trzecie zadanie konkursowe - Rywalizacja na multimedia

Utworzono dnia 14.12.2016
Czcionka:

Przygotuj nagranie wideo lub nagranie dźwiękowe na jeden z poniższych tematów:

 

1.  Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Postanowiłeś/-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

 

2.  Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z Internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

 

3.  Wyobraź sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę. Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.  

Zasady:

a) Chronię swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.

e) Kontroluję czas spędzony w internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.

 

Prace należy przekazać do dnia 3 lutego 2017 r.  Szkolna komisja konkursowa wyłoni 10 prac, które zostaną wysłane do etapu ogólnopolskiego. Do wygrania tablety, gadżety elektroniczne oraz nagrody wyróżnienia.

 

koordynator projektu: Małgorzata Niezgoda